3 Blogger ile "Kıyamet Anında Yanımda"

By | 09:09 4 comments

Sizin de bildiğiniz gibi fantastik edebiyat türüne biraz (eh birazdan daha fazla sanırım) uzağım, aslında kalitelisini çok severim ama nedense çok okumuşluğum yoktur. 5 tane kurgu karakter seçtim ben de bu yukarıdaki resimde de adını okuduğunuz etkinlik için, çok büyük bir felaket olsa ya da dünyanın sonu gelse bazı kurgu karakterlerin yanında olmasını istersen bunlar kimler olur?
Tema bu. Ben de seçim yaptım. Kimi mantığıma göre seçtiklerim, kimiyse tamamen duygusal :)

3 Blogger ile yaptığımız bu etkinlikte diğer bloggerların cevaplarına bakmak isterseniz işte katılan blogların adresileri:

@VampirellaninGuncesi

@FanBoyunGunluguu

Bakalım kimlerle omuz omuza vermek istiyorum:

1. Harry Potter serisinden o bizim çok sevdiğimiz müdiremiz MİNERVA MCGONAGALL:

"Karakterin adı, mitolojide bilgeliğin tanrıçası Minerva'dan gelmektedir. Soyadı ise ondokuzuncu yüzyılda yaşamış, İngiliz şiirinin genellikle en kötüsü olarak anılan William Topaz McGonagall'dan almıştır." şeklinde Wikipedia'dan aldığım bilgiyi de ekleyeyim dedim. Seviyoruz seni McGonagall!

2. O Ak Büyücü, o GANDALF:


Büyücü ırkının en önemli temsilcisi olan Gandalf'a ve esprilerine ve o bilge gülüşüne kimse hayır diyemez sanıyorum:


3. O bir Asi Kız, o JOHANNA MASON:


Açlık Oyunları serisinin 2. kitabında beni kendine hayran bırakan Johanna Mason olsun yanımda isterim kesinlikle. Güçlü ve Asi. Karaktere müthiş bir sempatim var, kesinlikle onunla omuz omuza mücadele etmek isterdim. 
Bir de fan-fiction tavsiyem var, ben çok sevmiştim: Gokçe Doğan - Johanna Mason adlı hikayeyi okuyabilirsiniz, dili akıcı ve kurgusu başarılı.


4. Vampirlerden biri (ah hayır yapma demeyin sakın) VAMPİR RHODE


Rebecca Maizel'in yazmış olduğu Infinite Days serisinde ilk kitapta kendisine veda ettiğimiz -belki geri gelir diye umut ediyorum ikinci kitap hala ve hala Türkçemize çevrilmese de- Vampir Rhode olsun isterdim. Neden bilmiyorum tamamen duygusal sanırım, karakteri çok sevmiştim ve bir şeyi elde etme azmine de hayran kalmıştım :)


5. Bir de maşallah (neredeyse) kainatı satın almış  yakışıklı İrlandalımız ROARKE var:
Nora Roberts'ın Eve Dallas serisinden Roarke. Evet sadece Roarke. Kaç kitap oldu hala soyadını öğrenemedik :(
Belki diyorum başka bir gezegene falan geçmemiz gerekirse hani, uzay aracına alır bizi götürür uzaklara Roarke abimiz :)


Ya siz kimleri almak isterdiniz yanınıza?

4 yorum: Leave Your Comments

 1. Yine ortak bir seçim çıktı desene! Fakat Minerva gerçekten hak ediyor bunu. = )

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle. Minerva harika bir karakter. Rowling'e buradan bir kere daha teşekkür etmiş olalım bu karakteri oluşturduğu ve bizlere sunduğu için.

   Sil
 2. Roarkeeeeeee <3 1-2 ve 5'dekileri bende isterdim :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :D Sen başka kimleri isterdin canım? Roarke ya adam zaten kainat zengini mübarek :P

   Sil