Oliver Bowden - Assasin's Creed (Rönesans): Suikastçının İnancı

By | 05:57 2 comments


Yeni Kitap Tanıtımı:
Yazar: Oliver Bowden
Çevirmen:Erhan Gülşen&Ufuk Yılmaz
Sayfa Sayısı: 479
Etiket fiyatı:25 TL
Baskı Yılı: 2014
Yayınevi: Epsilon Yayınları

Fantastik, bilimkurgu ve tarih bir arada...

“AİLEME İHANET EDENLERDEN İNTİKAMIMI ALACAĞIM.
BEN EZIO AUDITORE DA FRIENZE. BEN BİR ASSASİN’İM...”

Oliver Bowden
ASSASSIN'S CREED / Rönesans / Suikastçının İnancı

HAKİKAT KANLA YAZILACAK!

İtalya’nın soylu ailelerinin ihanetine uğrayan genç bir adam destansı bir intikam yolculuğuna çıktı. Yozlaşmanın kökünü kazımak ve ailesinin onurunu temizlemek için Assasin sanatını öğrenecekti.
Yolculuğu boyunca Ezio, Leonardo da Vinci ve Niccolò Machiavelli gibi büyük zihinlerin bilgeliğinden yararlanacaktı – çünkü hayatta kalması, yaşamına rehberlik edecek becerileri edinmesine bağlıydı.
Dostları için, değişimin itici gücü olarak özgürlük ve adalet uğruna savaşacak; düşmanları içinse kendini İtalyan halkını sömüren diktatörleri yok etmeye adamış bir tehdit olacaktı.
Güç, intikam ve komplonun destansı hikâyesi başlıyor.


Bilgisayar oyun dünyasını kasıp kavuran seri ASSASSIN'S CREED artık Türkçe roman olarak Epsilon'da...Serinin şimdilik 6 kitap olduğunu belirtmekte fayda var. Epsilon umarım bizi şaşırtarak yazarın hızına yetişir:


2 yorum: Leave Your Comments

  1. AC oyun serisine hayranım. Oyunlardan uyarlanmış romanların ülkemizde de yayımlanması hoş. (Bu kitap, AC II oyununun senaryosundan uyarlanmış.) Editör çok kurcalamadıysa Türkçe'si okunabilir. İngilizce metnin birkaç sayfasını okumuştum ve güzeldi.

    YanıtlayınSil
    Yanıtlar
    1. Ben de merak ettim. Oyundansa roman daha çok ilgimi çekti. Kardeşim de oyununu çok seviyor(du). Artık abarttıklarını düşünüyor.

      Sil